logo1 1

Конкурс на здобуття фольклорної премії імені Володимира Гнатюка 

   У 1987 р. на Тернопільщині був запроваджений обласний конкурс виконавців фольклору, кращих традицій, народних обрядів та звичаїв на здобуття премії імені В. М. Гнатюка. Він сприяв поширенню аутентичних форм народного співу і музикування, появі самобутніх гуртків й солістів, відкрив широку панораму жанрового розмаїття календарно - обрядового репертуару, етнографічних строїв, без чого неможливий цілісний правдивий образ українського буття. Це був спалах відродження народної культури на теренах Західного Поділля, освячений іменем славетного земляка. Після того чимало яскравих колективів стали відомими за межами області, запрошувалися для участі у міжнародних конкурсах і фестивалях фольклору, отримували на них високі нагороди, виступали на престижних сценах столиці, в концертах і творчих звітах у Палаці «Україна».

Лауреати

1989 — Медведик Дмитро Костьович

1996 — Черемшинський Остап Степанович

За матеріалами: http://ukrainka.org.ua/node/7402;  https://irp.te.ua

 

 Тернопільська обласна премія імені Володимира Гнатюка

   2005 року засновано Тернопільську обласну премію імені Гнатюка за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини. Тернопільська обласна премія імені Володимира Гнатюка — регіональна премія Тернопільської области. Заснована на честь етнографа, фольклориста, мовознавця, літературознавця, мистецтвознавця, перекладача та громадського діяча Володимира Гнатюк. На здобуття премій подаються нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття премій.  Премія присуджується лауреатам у номінації "Етнографія і музейна справа – імені Володимира Гнатюка".

   Колектив авторів твору, поданий на здобуття премії не може становити більше трьох осіб, колектив виконавців – не більше п’яти учасників. Премією можуть нагороджуватися громадяни України, які проживають і творчо працюють на території області, а також громадяни України, чиї твори (роботи) присвячені дослідженню творчої і культурної спадщини Тернопільщини. Премія присуджується авторові чи виконавцеві один раз, але не більш як у двох номінаціях. Посмертне подання до премій не проводиться. Рішення про присудження премії оприлюднюється у друкованих та електронних засобах масової інформації. Особам, удостоєним премії, присвоюється звання лауреата премії у відповідній номінації і вручається диплом, зразок якого розробляється управлінням культури Тернопільської обласної державної адміністрації і погоджується комітетом з присудження премій та президією Тернопільської обласної ради.

    Лауреатам виплачується грошова частина премії в розмірі 10 тис. гривень. У разі відзначення премією колективу авторів твору всім  лауреатам видаються дипломи, а грошова частина премії ділиться між ними порівну.

Лауреати

2008 — Віра Стецько за науково-популярне видання "Пінзель і Тернопільщина".

2010 — Олександр Смик

2011 — Михайло Сохацький за створення музейної експозиції в печері «Вертеба» Борщівського району

            Олег Поливка за краєзнавче дослідження засобами філателії «Місто Бережани в іменах»

2013 — Володимир Бірчак, Орест Савка за експозицію «Історико-меморіальний музей політичних в'язнів» 

2014 — Надія Голод, Микола Проців, Наталія Бойко

2015 — Наталія Собкович за низку ювілейних мистецьких видань до 100-річчя українськоамериканського художника Якова       Гніздовського

2016 — Олег Смоляк за збірку "Щедрівки Західного Поділля"

2017 — Володимир Окаринський за книгу "Тернопіль: місто, люди, історія (від давнини до 1991 року)"

2018 — Леся Гапон  за монографію "Лінгвістична спадщина Ярослава-Богдана Рудницького"

За матеріалами:  https://uk.wikipedia.orghttp://tnpu.edu.uahttp://tnpu.edu.uahttps://irp.te.ua

 

Всеукраїська премія   імені  В.М.  Гнатюка  за  збереження  та  охорону нематеріальної культурної  спадщини

premi   Для підтримки і популяризації досягнень у народознавстві і етнології Міністерством культури України встановлено щорічну премію імені В.М. Гнатюка «За збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини».

  Премія присуджується  з 2006 р. збирачам-ентузіастам, фольклористам, етнографам, дослідникам,  фольклорним колективам, солістам (вокалістам, інструменталістам, танцюристам), майстрам-викладачам та керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів), які своєю діяльністю сприяють втіленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини і регіональних особливостей українського народу. Премія імені В.М. Гнатюка  за  збереження  та  охорону нематеріальної культурної  спадщини,  заснована постановою  Кабінету  Міністрів  України від 31 серпня  2005  року N 841 присуджувалася   щорічно. 

    Премія   присуджувалася   до   дня   народження  Володимира Михайловича Гнатюка - 9 травня, щорічно у  розмірі 5 тис.   гривень. Творчий   доробок  претендентів має  бути  оприлюднений  протягом  останніх  трьох  років,  але не пізніше ніж за три місяці до їх висунення на здобуття Премії, мати позитивні  рецензії  в  мистецтвознавчій  та  науковій  літературі (періодиці) та засобах масової інформації. 

Положення про премію: файл 1файл2файл 3файл 4

    ЛауреатамPremia1 (творчим колективам), нагородженим нагрудними знаками та працевлаштованим на підприємствах, установах, організаціях, здійснюється відповідний запис у трудову книжку із зазначенням дати і номера наказу Міністерства культури України. Нагрудний знак носиться з правого боку грудей і за наявності державних нагород України розміщується нижче знаків державних нагород України. Нагрудний знак і посвідчення до нього зберігаються у нагородженого. Втрачений нагрудний знак або посвідчення до нього повторно не видаються.
    Наказ "Про затвердження Положення про премію імені В.М. Гнатюка за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини" втратив чинність на підставі Наказу Міністерства культури N 438 z0735-17 від 22.05.2017
 Лауреати

2006 — Черемшинський Остап Степанович

2007 — Ковальчук Віктор Павлович

2010  Ошуркевич Олекса Федорович 

2011 — Лістунова Ліана Олегівна, Павленко Іван Якимович, Ірина Свйонтек

2012 — Анатолій Затурян

За матеріалами: ips.ligazakon.net ; zakon.rada.gov.ua ; mkkm.edu.ua ; www.if.gov.ua

 

Свято народних ремесел і фольклору

   У 1977 році  покладений початок обласного свята ремесел, коли  майстри декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтв демонстрували свої вироби під час свята квітів. У 1980 році до народних умільців приєдналися фольклорні та фольклорно-етнографічні колективи. З того часу цей мистецький захід одержав назву «Свято народних ремесел і фольклору». 

   У 2008 році під час проведення обласного свята народних ремесел і фольклору було також проведено конкурс виконавців фольклору на здобуття премії імені Володимира Гнатюка.

  Premii У 2016 році відбулося свято народних ремесел, фольклору та хореографії “Тернопільські обереги” відбулося у парку Шевченка 12 червня. Виступали для тернополян фольклорні колективи, ансамблі автентичного танцю та народних інструментів. 

У рамках фестивалю «Тернопільські обереги» відбувся обласний конкурс виконавців фольклору, народних обрядів, звичаїв на здобуття премії імені Володимира Гнатюка.

За рішенням журі конкурсу:

Диплом І ступеня: ансамбль танцю «Калиновий цвіт» Острівської музичної школи  (керівник - Інна Алкозай)

Диплом ІІ ступеня: народний аматорський обрядово-фольклорний колектив «Темний гай» (с. Темногайці Шумського району)

Диплом ІІІ ступеня: народний аматорський обрядово фольклорний колектив Лановецького районного будинку культури  (керівник - заслужений працівник культури України Софія Рижевська).

За матеріалами:https://info.library.te.uahttps://ternopil.te.ua

 http://biography.nbuv.gov.ua/data/data/bibliogr/1863.pdf

 

 «Кубок Гнатюка»

  Premii2 До 150-річчя від дня народження В. М. Гнатюка первинна профспілкова організація студентів спільно з студентським урядом та Спортивний клуб "Педагог" ТНПУ ім.В.Гнатюка у 2021 році ініціювала проведення щорічних спортивних, інтелектуальних та творчих змагань під назвою «Кубок Гнатюка».
    Основною метою заходу є виховання у молоді громадянських та патріотичних почуттів, формування поваги до вивчення історії рідного краю і популяризації здорового способу життя. В рамках заходу, студенти усіх факультетів протягом навчального року будуть змагатися у своїх командах за перехідний кубок імені Володимира Гнатюка.
   13 травня 2021 року ректором, професором Bogdan Buyak було затверджено положення проведення «Кубка Гнатюка».
 За матеріалами: http://tnpu.edu.ua/news/5869/?sphrase_id=24521
 

Ресурси ТНПУ

Міністерство освіти і науки України

Разумков центр

Наукометрія

Електронні бази даних

Партнери

Ми в соціальних мережах

[ Geri ]